Ukrayna Üniversiteleri Rusça / İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça / İngilizce Hazırlık Programı Ukrayna’nın kuzeyindeki en güzel şehri Odessa denize kıyısı ve ünlü limanıyla her yıl pek çok...

Ukrayna Üniversiteleri Rusça / İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça / İngilizce Hazırlık Programı Ukrayna’nın kuzeyindeki en güzel şehri Odessa denize kıyısı ve ünlü limanıyla her yıl pek çok iş adamı ve turisti kendisine çekmektedir. Osmanlı tarihinin ve mimarisinin de örnekleriyle dolu olan şehrin kültürel yapısı ve tarihi son derece ilgi çekicidir. Ukrayna’nın çok eski bir tarihi olması şehrin de çok kültürlü bir yapıya bürünmesine neden olmuştur. Sahip olduğu yirminin üzerinde üniversitesi Türk gençlerine düşük masraflarla yurt dışında okuma olanağı sunuyor.

Ülkemizdeki gibi eğitim ücretleri ödeyerek Ukrayna’da öğrenci olunabiliyor. Şehirdeki yeme-içme fiyatları oldukça düşüktür. Aynı şekilde ulaşım da hem kolay, hem ucuzdur. Türklerin hiç yabancılık çekmediği bu şehirde kalacak yer sıkıntısı da yoktur çünkü sayısız kiralık ev ve üniversiteye ait yurtlar vardır. Eğitim masrafları konusunda fırsatlar yaratan ülkede kayıt yaptıran öğrenciler aynı zamanda Ukrayna üniversiteleri Rusça / İngilizce hazırlık programı olduğundan birden fazla yabancı dil öğrenmek de mümkündür. Öğrenciler hangi dilde eğitim almak isterlerse o dili seçerek yabancı öğrencilerle beraber hazırlık programlarına dahil olurlar.

Odessa Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı sayesinde gençler ana dilleri gibi bir başka lisanı konuşabilmektedirler. 10 ay süren hazırlık programları sayesinde gençler Avrupa Birliği standartlarına sahip eğitimleri ile mezun olduklarında kolaylıkla iş bulabilirler. Çok iyi akademisyenler tarafından verilen eğitimlerin harç bedelleri yıllık 2000 ile 3000 Dolar arasında değişmektedir. Diğer ülkelerde benzer eğitim veren kurumlardaki ücretlerden bile çok düşük olan eğitim masrafları öğrencilerin bölüm seçerken daha özgür olmalarına neden oluyor.

En İyi Okullarda Okuyabilirsiniz

Avrupa’nın en iyi okulları arasında olan Ukrayna Üniversiteleri’ne başvurmak için 25 yaşın altında olmak gerekiyor. Lise mezunu olan Türk gençlerine hiçbir sınava girmeden okuyabilme fırsatı sunan okullarda taban puan gibi bir uygulama da söz konusu değil. Lisans eğitimlerine başvurulduğunda önce seçilen dilde hazırlık programına dahil olup sınavlardan geçerli not almak yeterli olduğu için hemen akabinde lisans eğitimine başlanabilmektedir. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı ile yabancı dil öğrenen gençler okul süresince yabancı öğrencilerle pratik yapma imkanı da bulmaktadırlar. Lisans dışında önlisans ve master programlarında da öğrenciler aynı şekilde yabancı dil hazırlık programına dahil olmak zorundadırlar. Okulların eğitim harçları düşük olduğu gibi aynı zamanda hazırlık eğitiminin ücreti de çok düşüktür.

Ukrayna üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı süresince sadece dil eğitimi değil diğer temel derslerin de eğitimleri verilmektedir. Gençlerin her açıdan kendilerini yetiştirip geliştirmelerine yardımcı olan eğitimler, teknolojik sınıflar ve sayısız sosyal olanak sayesinde bu okullarda siz de istediğiniz gibi bir eğitim alabileceksiniz. Kariyer basamaklarını hızlı şekilde tırmanmanıza neden olacak Odessa’da öğrenci olmak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Her türlü sorunuza cevap alabileceğiniz danışmanlarınız size eğitiminiz esnasında ne gibi avantajlara sahip olacağınızı da belirteceklerdir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!