Odessa Yaşam Giderleri

Odessa Yaşam Giderleri, Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Odessa Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Her köşesinde tarihin derin...

Odessa Yaşam Giderleri

Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Odessa Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Her köşesinde tarihin derin izlerine rastlanan şehirde zengin bir kültür vardır. Sayısız devletin istilasına uğradığı için çeşitli kültürlerin izlerini her yerde görmek mümkündür. Bir liman kenti olan ve Ukrayna’nın kuzeyinde bulunan Odessa Türkiye’ye olan yakınlığı ile de gençlerin ilgisini çekmektedir. Yoğun turist ziyareti olmasının yanı sıra üniversiteleri ile de değişik ülkelerden gençleri ağırlamaktadır. Çok kültürlü ve kozmopolit bir yapısı olan Odessa yaşam giderleri ile de öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmaktadır. Komünist sistemden ayrılıp bağımsızlığını ilan eden Ukrayna’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Odessa’da da fiyatlar halkın alım gücü esasına dayandırılmaktadır. Ucuz eğitim, uygun koşullarda bir sosyal yaşam ve ekonomik yaşam Türk gençlerinin de bu şehirde üniversite eğitimi alma isteğiniz kamçılamaktadır. Hiç yurt dışına çıkmamış gençler bile burada kendilerini evlerindeki gibi rahat hissetmektedir.

Hayalinizdeki Eğitimi Odessa’da Alabilirsiniz

Hep hayalini kurduğunuz üniversite eğitimi burada en güzel şekliyle karşınıza çıkacaktır. Saygın eğitim kurumlarında öğrenci olduğunuzda öncellikle çok cüzi harç bedelleri ödersiniz. Şehir yaşamı ucuz olduğundan beslenme masraflarınız oldukça düşük olur. Odessa yaşam giderleri sizi asla zorlamaz ve ailenizi de sıkıntıya düşürmez. 1 Girvna 7 TL olduğu için paranız değer kaybetmez, aksine alım gücünüz de yüksek olur. Et fiyatlarının düşük olduğu şehirde her türlü ihtiyacınıza uygun restoranlar, cafeler bulma şansınız da var. Ulaşım konusunda gençleri düşünen yönetim sayesinde çok ucuz rakamlara şehrin her yerine ulaşabilirsiniz. Yaz aylarının daha yoğun olduğu şehirde kışlar biraz daha sert geçmektedir ancak doğalgaz çok ucuz olduğundan nerede kalırsanız kalın ısınma problemi çekmezsiniz.

Odessa yaşam giderleri ekonomik olduğu için yerleşmekte sorun yaşamazsınız. Kolaylıkla ev kiralayabileceğiniz şehide ister tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla beraber konaklama imkanı bulabilirsiniz. Beton yığınları yerine yemyeşil bir doğanın içinde yaşayacağınız gibi, sosyal ortamların çokluğu ile kendinizi daima yenileme imkanı da bulursunuz.

Kaliteli Ucuz Eğitim

Yirminin üzerinde üniversiteye ev sahipliği yapan Odessa yaşam giderleri kadar eğitim masraflarının da çok düşük olduğu kentlerin başında gelir. Harç ücretleri senelik 2000 ile 3000 Dolar arasında değişmekte olduğundan gençlerin eğitim tercihleri kolay olur. Toplu taşıma kullanımı için örnek verecek olursak 10 bilet yaklaşık 5 Grivna’dır. Çok sıkı kontroller olmadığından bir bileti birkaç kere kullanmak da mümkün olmaktadır. Bu sayede gençler eğitim süreleri boyunca şehrin her yerini çok ucuz rakamlara gezme imkanı da bulmaktadırlar. Aylık yaklaşık olarak 350-400 Dolar civarında bir para sizin her türlü yeme ihtiyacınızı gidermeniz anlamına geldiği için eğitim masraflarınız çok düşük olacaktır.

Ülkemizde bulunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Odessa şehrindeki üniversiteler için de yetkilendirilmiş bir kurum olduğundan başvuru ve kayıt işlemlerinizi merkez ofislerinden yaptırabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!