Odessa Yöresel Dansları (Halk Oyunları)

Odessa Yöresel Dansları (Halk Oyunları) Zengin kültürü ile geleneklerini koruması ile Ukrayna Halkı renkli bir yaşama sahiptir. Özellikle Güney Karadeniz...

Odessa Yöresel Dansları (Halk Oyunları)

Odessa Yöresel Dansları (Halk Oyunları) Zengin kültürü ile geleneklerini koruması ile Ukrayna Halkı renkli bir yaşama sahiptir. Özellikle Güney Karadeniz yani Odessa ve çevresinde, renkli gelenekler yaşatılmaktadır. Ukrayna İnsanı sanata son derece düşkündür. Sanatın her dalında verimli eserler sunan insanlardır. Bu özellikler, geleneklerinin ve yöresel danslarının da zengin olmasını sağlamaktadır. Odessa Yöresel dansları (halk oyunları) da gerçekten izlenmesi gereken danslardır. Dünyanın en ilgi gören halk oyunları arasında yer almaktadır.

Odessa Her Yönüyle Kesinlikle Görülmeli ve Yaşanmalı:

Türk gençlerimizin kesinlikle Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden biri olan Odessa’yı görmesi gerekir. Bu şehrin gençlerimiz için en önemli özelliği ise gerçekte son derece önemli üniversitelere ev sahipliği yapmasıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden alacağınız yardımla, sizi güvenle geleceğe taşıyacak üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından onaylanan üniversitelerden mezun olacak ve kıta ülkelerinde de çalışabileceksiniz. Gerçekten kaçırılmayacak bu fırsatı yakalamanızı çok isteriz. Yaşam anlamında, son derece rahat edeceğiniz bir şehirde eğitim alacaksınız. Renkli ve zengin bir kültürde, aynı zamanda sıcakkanlı, mütevazi insanların arasında zaman geçireceksiniz.

Odessa yöresel dansları (halk dansları) da kesinlikle hoşunuza gidecek. Yılların mirası ile özenle korunan bu oyunları, öğrenci kulüplerinde ya da dans kurslarında siz de öğrenebilirsiniz. Hatta, bir grupta öğrencilik yıllarınızda dans edebilirsiniz.

Ukrayna geleneksel müziğinde, solo ses ve koro çok önemlidir. Odessa yöresinde de bu şekildedir. Ülkenin geleneksel enstrümanı olan bandura tambura benzer. Bandura, kobza, keman, mandolin, balalayka, tarogato gibi çalgılar halk dansları esnasında çalınır. Bu sazların da etkisiyle gerçekten hareketli dansları izlemek mümkündür. Kadınlı, erkekli oynana halk danslarında neşeli etkiler hemen dikkati çeker. Odessa yöresel dansları (halk dansları) içinde birçok yaşam kesiti ve duygu aktarılmaktadır. Sevgi, özlem, hasret, mutluluk, neşe gibi duyguları yansıtır danslar. Düğünler, kız alma, Hristiyanlara özgü birtakım kutlamalarla ilgili çeşitli danslar bulunmaktadır.

Odessa yöresel dansları (halk dansları) birçok grup tarafından hazırlanmaktadır. Bu grupların birçoğu ülke çapında ve uluslararası düzeyde eserlerini sergilemektedir. Festivallerden, yarışmalardan ödülle dönen çok sayıda halk dansı grubu bulunur. Odessa ve genel anlamda Ukrayna kültüründe renkli, özellikle nakış yönünden zengin kıyafetler son derece önemli yer tutmaktadır. Bir sanat eseri etkisinde olan bu kıyafetler, halk dansları sırasında mutlaka kullanılır. Bu durum da, dans gösterilerine ekstra bir renk katmaktadır. Görsel bir şova dönüşmektedir.

Ülkemize son derece yakın olan bu ülkede ve Odessa gibi güzel bir şehirde, öğrenci olarak memnun kalacağınız yıllar geçirebilirsiniz. Sanatın birçok alanında, halk dansları alanında da kurslara katılabilirsiniz. Bu şekilde, sosyal anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz. Ülkenize çok daha dolu bir insan olarak dönebilirsiniz. Odessa içinde barındırdığı zenginliklere size gerçekten çok şey katacaktır. Harika bir üniversite yaşamı sizleri beklemektedir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!