Odessa Nerede? Türkiye İle Saat Farkı

Odessa Nerede? Türkiye İle Saat Farkı Ülkemizin kuzey komşusu olan Ukrayna ile aramızda Karadeniz bulunmaktadır. Eski SSCB’ye bağlı ülkelerden biri olan...

Odessa Nerede? Türkiye İle Saat Farkı

Odessa Nerede? Türkiye İle Saat Farkı Ülkemizin kuzey komşusu olan Ukrayna ile aramızda Karadeniz bulunmaktadır. Eski SSCB’ye bağlı ülkelerden biri olan Ukrayna, doksanlı yılların başında bağımsız olmuştur. Günümüzde bağımsız bir ülke olarak varlığını sürdürmektedir.

Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden biri ise Odessa’dır. Odessa önemli bir ticaret merkezidir. Hem geçmişte, hem de günümüzde bu özelliği devam etmektedir. Önemli üniversiteler de şehrin sınırları içindedir. Odessa nerede? Türkiye ile saat farkı nedir? Bunları yanıtlayalım ve şehri tanıtalım.

Odessa Ülkemize Yakın ve Güzel Bir Şehirdir:

Odessa nerede? Türkiye ile saat farkı nedir? Odessa Ukrayna’nın güney batı kısmında bulunan bir kenttir. Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Karadeniz üzerinden bakılacak olursa, şehir denizin kuzey bölümünde bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda, Moldova’nın da sınırdan komşusudur. Deniz kenarında olması, kentin ılıman iklime sahip olmasını sağlamaktadır. Ülkenin diğer kentlerine göre çok daha yaşanılası iklim özelliklerine sahiptir. Kışları diğer şehirlere göre daha sıcak geçer. Yazları ilse gerçekten sıcaktır ve deniz mevsimini mükemmel şekilde yaşamak mümkündür.

Odessa ile İstanbul arasında çok düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Bir saatten az bir zamanda uçak ile Atatürk Havalimanından, Odessa Havalimanına ulaşmak mümkündür. Öte yandan, 36 saat süren feribot seferleri ile şehre İstanbul’dan ulaşabilirsiniz. Odessa içinde otobüs, tren ve taksi gibi araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Odessa nerede sorusundan sonra, gelelim Türkiye ile saat farkı meselesine. Odessa yani Ukrayna ile aynı meridyen üzerinde bulunmaktayız. Bu sayede, ülkemizle Ukrayna arasında dolayısıyla Odessa arasında bir saat farkı bulunmamaktadır. Bu durum gerçekten çok avantajlıdır. Türkiye ile saat farkı olmaması sayesinde, bir öğrenci olarak şehirde bulunduğunuz yıllarda, ailenizle telefonda, internette ne zaman isterseniz görüşebilirsiniz. Gündüz ya da gece aramanız için saat farkı düşünmek zorunda değilsiniz. Ayrıca, uçak ya da gemi yolculuğundan sonra bir zorlanma yaşamazsınız.

Odessa nerede sorusunun cevabı işte bu kadar kolay. Ülkemize çok yakın olan bu güzel şehirde, son derece kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Kaliteli zamandan kastımız, öncelikle eğitim açısındadır. Birbirinden seçkin Odessa Üniversitelerinde eğitim, hem ülkemiz, hem de Avrupa Birliği tarafından seçkin kabul edilmektedir. Diplomalar da tanınmaktadır ve mezun olan öğrencilerin birçok ülkede çalışma şansı olmaktadır. Kampus alanları özenle düzenlenmiştir. Birçoğu köklü üniversitelerin kampüslerinde aradığını herşeyi bulabilirsiniz. Bunun dışında, kentin içinde zaman geçirebilirsiniz.

Odessa hem tarihi özellikler, hem her geçen gün gelişen modern yapısı ile son derece ilgi çeken bir şehirdir. Kışı ayrı güzel, yazı ayrı güzel bir şehirdir. Aynı zamanda önemli bir sanat merkezidir. Birçok müze ve kentin önemli simgelerinden Devlet Opera Binası bulunmaktadır. Yaz günlerince mükemmel zaman geçirmenizi sağlayacak Arkadia Plajı da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak amacımız bu güzel şehirde, avantajlı eğitim olanaklarından sizi yararlandırmak.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!