Odessa Etnik Yapı

Avrupa’nın en seçkin üniversitelerinin yer aldığı Odessa etnik yapı ağırlıklı olarak Ruslar ve Ukraynalılardan oluşmaktadır.

Odessa Etnik Yapı

Odessa Etnik Yapı Odessa Karadeniz’in en büyük ikinci şehri olarak, Samsun’dan sonra gelmektedir. Çok dağlık bir alanda değildir. Karadeniz’e kıyısı olmakla birlikte, plato alanında kurulmuş, limanı ile son derece etkili bir kenttir. Odessa Limanı ülke için ve bölge için çok önemli bir ticaret merkezidir. Odessa tarihi açından, Osmanlı İmparatorluğu başta olmak üzere, Rusya ve diğer birçok ülke için önemli bir şehir olmuştur. Günümüzde de önemi fazladır. Hem ticaret, hem turizm, hem de eğitim açısından Odessa gerçekten önemli bir kenttir. Şehirde bulunan üniversiteler Güney Ukrayna’nın en önemli yüksek eğitim kurumlarını oluşturmaktadır.

Odessaa Türk Öğrenciler İçin İdealdir:

Odessa karışık bir etnik yapıya sahiptir. Genel olarak, beklentiye uygun olduğu gibi, şehrin nüfusunda ağırlıklı olarak Ukraynalılar bulunmaktadır. Ortodoks Hrıstiyan ola Ukraynalılar, güler yüzlü, medeni, okur yazar oranı yüksek, huzurlu insanlardır. Ukrayna Halkından sonra, Odess etnik yapı ağırlıklar olarak Ruslardan oluşmaktadır. Rusların ardından Gürcüler, Ermeni nüfus, Azeriler, Kırım Tatarları, az da olsa Yahudiler ve Arnavutlar bulunmaktadır. Şehirde Arnavut nüfus en az olan kesimdir. Odessa etnik yapı böylesine renkli bir mozaikten oluşmaktadır. Odessa etnik yapı bu kadar karışık olmakla birlikte, bu yapıda değişik ırklardan ve dinlerden gelen insanların son derece barışçıl şekilde yaşadıklarını belirtmek gerekir.

Odessa etnik yapı içinde, Türk öğrenciler de rahatlıkla yer edinmektedir. Ukrayna’da ve Odessa’da, kimse kimsenin özel hayatına karışmaz. Kimse kimsenin ırk ve dininden rahatsız olmaz, sorgulamaz. Bu sayede, Türk öğrencilerimiz rahatlıkla kendilerini ifade edebilirler. İbadetlerini yapabilirler. Bu konuda hiçbir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. Odessa yaşam tarzı açısından gerçekten rahat edeceğiniz bir kenttir.

İnsanlar sıcakkanlı olduğundan, son derece rahat edeceğiniz arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Eğitiminizi alırken, birçok arkadaş edinebilirsiniz. Öğrenci kulüplerinde, spor takımlarında yer alabilirsiniz. Eğlenceli zamanlarınız olacaktır, bundan şüpheniz olmasın. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gerçekten, gençlerimizin Odessa’da kaliteli bir eğitim alacaklarına inanıyoruz. Bu şehirde bulunan oturmuş üniversitelerin öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul ettiklerini belirtelim. Ayrıca, herhangi bir puan sistemi de bulunmamaktadır. Diplomanızla seçkin okullara başvurabilirsiniz.

Şubelerimizi ülkemizin her yerinde bulunmaktadır. Şubelerimizden bizimle, ister şahsen gelerek, ister çağrı merkezimizden, ister internet üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Kayıt zamanlarını kaçırmayın ve bu muhteşem imkanı siz de yakalayın. Lisans, lisans tamamlama, master ve doktora eğitimi programları sizleri bekliyor. İşletme, mühendislik bölümleri, denizcilik, tıp ve diğer birçok fakültede, hayal ettiğiniz mesleğin eğitimini alabilirsiniz. Odessa’da bir öğrenci olarak, konaklama ve diğer konularda da zorlanmayacaksınız. Ekonomik, ülkemiz kentlerine oranla çok daha uygun rakamlı geçim olanakları olan bir kenttir Odessa. Yeme içme, barınma ve diğer yaşam giderlerinde zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Birçok öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bu yurtlarda güvenli bir ortamda da kalabilirsiniz. Güzel eğitim imkanları ve kaliteli bir meslek eğitimi sizleri bekliyor.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!