Odessa Gezilecek Yerler

Odessa’nın en güzel yerlerini gezmek için Odessa gezilecek yerler konusunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından kolayca yardım alabilirsiniz

Odessa Gezilecek Yerler

Odessa Gezilecek Yerler Odessa Ukrayna’nın gelişmiş kentlerinden biridir. Bu güzel şehir eski SSCB döneminde de oldukça önemli bir yere sahipti. O yıllarda da çok önemli bir ticaret merkezi olarak anılmaktaydı, kentin ticari anlamda merkez olma özelliği halen devam etmektedir. Aynı zamanda, elit üniversiteleri ile hatırı sayılır bir eğitim merkezi, öğrenci kenti olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Odessa gezilecek yerler açısında zengin bir turizm merkezidir aynı zamanda.

Odessa Her Anlamda Aşık Olacağınız Bir Kent:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Odessa Üniversiteleri ile işbirliği yaptık ve gençlerimizin son derece önemli avantajlarla bu üniversitelerde eğitim almalarını sağlamaktayız. Bu güzel kentte eğitim alırken, diğer yandan gezmeyi ve kenti tanımayı da ihmal etmeyiniz. Odessa gezilecek yerler arasında akla ilk gelen kentin tarihi kısmıdır. Eski şehir içinde bulunan Devlet Opera Binası mimari açıdan çok özel. Hem dışından, hem de içinden binayı gezmelisiniz. Hatta bu güzel binada, bir eser izlemenizi tavsiye ederiz. Birçok popüler kafe, restoran ve bar ile mağazanın olduğu Deribasovskaya Caddesin’nde bir genç olarak mutlaka zaman geçirmelisiniz. Bu cadde her mevsim ayrı güzel. Mutlaka görülmesi gereken en tarihi mekanlarda biri ise Potemkin Merdivenleri. Bu bölge son derece güzel ve tarihi özelliklerine bayılacaksınız.

Odessa gezilecek yerler arasında, ilk başkanın heykeli olan Duke de Richelieu Anıtı da gelmektedir. Bir önemli yer ise, yeraltı kentleri olan Katakomblar ve bunlar gerçekten çok ilginç mekanlar. Labirent ya da yer altı şehri olarak tanımlamak mümkün bu yerleri. Müze severler için ise Puşkin Müzesi kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Ünlü şairin Puşkin’in yaşam alanı olan ve son derece özenli olarak düzenlenen Puşkin Müzesi, hem zengin içerikli, hem de bakımlı. Odessa gezilecek yerler arasında, liman kenti olan Odessa’nın marinası yani limanı da bulunmaktadır. Marina birbirinden güzel teknelerin ve gezinti alanlarının olduğu, deniz kenarında hoş bir yerdir. Burada bulunan altın çocuk heykelini de mutlaka görmelisiniz. Buradan feribot seferlerine bakarak, bir kıyı turu yapabilirsiniz. Kıyıdan kenti deniz üzerinden bu şekilde görebilirsiniz.

Bahar ve yaz günlerinde kesinlikle Arcadia plajına gitmelisiniz. Burada son derece güzel iki kulüp de bulunaktadır. İsterseniz beach kulüplerden, ister plajdan denize girebilirsiniz. Akşamları da bu iki kulübün içinde gerçekten eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Arcadia aynı zamanda, içinde kafe, restoran, mağazalar ve lunaparkın bulunduğu bir açık alışveriş merkezidir. Bu alanda birçok etkinlik sizleri beklemektedir. Zaman geçirmek için ideal bir yerdir.

Odessa gibi güzel bir şehirde öğrenci olmak, gerçekten çok avantajlıdır. Tüm bu güzellikleri şehrin ekonomik olması çok daha cazip hale getirmektedir. Hem öğrencilik yaşayacaksınız, hem de temiz, güzel ve güvenli bir şehirde olmanın ayrıcalığını hissedeceksiniz. Bu fırsat kaçmaz diyoruz ve sizi şubelerimize bekliyoruz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!