Odessa Osmanlı Eserleri

Odessa Osmanlı Eserleri Odessa tarihimizin için son derece önemli kentlerden biridir. Bir dönem Osmanlı egemenliğinde kalan bu güzel kent günümüzde Ukrayna Devleti’nin önemli kentlerinden biridir. Odessa yıllarca ticaretin merkezi olarak konumlanmıştır. Karadeniz’in en önemli liman kentlerinden biridir ve aynı zamanda Akdeniz’e bağlanan önemli köprülerden biridir. Gerçekten gelişmiş limana sahip olan kent, denizcilik eğitimini en iyi şekilde veren okullardan birine sahiptir. Sadece denizcilik akademisi değil, aynı zamanda birçok önemli üniversiteye sahiptir Odessa. Bu yönde, Doğu Avrupa’nın en önemli şehirlerden biridir demek yanlış olmaz.

Odessa Buram Buram Türk Kokuyor:

Odessa gerçekten buram buram Türk kokan bir kenttir. Bu kentte hala bir dönem egemenliğinde olduğu Osmanlı’nın izlerini görebilirsiniz Aslında Odessa’da Türklerin izi günümüzde de bulunmaktadır. Bunun nedeni, kardeşlerimiz olan Kırım Tatarlarının ülkedeki varlığıdır. Kırım Cumhuriyeti olarak ülkede varlığını sürdüren Tatar Türkü soydaşlarımız halen Odessa’da da bolca yaşamaktadır. Odessa Osmanlı eserleri açısından da etkili bir şehirdir. Odessa Türk Konsolosluğu’nda bulunan Atatürk heykeli de son derece güzeldir ve mutlaka zaman ayırıp incelemelisiniz.

Odessa’da bir lisede ise zorunlu olarak öğrencilere Türkçe dil eğitimi de verilmektedir. Odessa Osmanlı eserleri deyince, yıllar önce yaşanan ve tarih kitaplarında da işlediğimiz Kırım Savaşı’nı unutmamalıyız. Kırım Savaşı’nda yüzlerce askerimiz şehit düşmüştür ve halen Kırım topraklarında yatmaktadır. Tarihimiz ve milli benliğimiz açısından son derece önemli olan Kırım’ın önemini iyi anlamamız gerekir.

Öğrenci olarak eğitim aldığınız senelerde, Odessa Osmanlı eserlerini incelemeniz son derece yerinde olur. Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma camilerde görülmeye değerdir. Odessa Üniversitelerinde mükemmel bir eğitim alacağınızdan da emin olabilirsiniz. Gerçekten, Avrupa’nın en önemli eğitim kurumlarından olan bu üniversiteler artık dünyaya açılmış durumdadır. Mezun olduğunuzda sizlere verilecek mavi diplomanın önemini da kavramınızı isteriz. Europass olarak alacağınız diplomanızla, Odessa’dan sonra birçok Avrupa Ülkesinde çalışabilirsiniz.

Odessa Üniversiteleri, Türk öğrencilere lisans eğitimini fırsatını sınav şartı olmadan sunmaktadır. Bunun yanında, lisans tamamlama, yani önlisans eğitiminizden sonra kalan senelerinizi tamamlama imkanı da sunmaktadır. Master ve doktora programlarından da yararlanabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak kurumlarımızdan bu konuda detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Hem tarihi açıdan, hem eğitimsel anlamda, hem de sosyal olarak sizi bağrına basacak bu şehirde öğrenci olma fırsatını kaçırmayın. Hem eğitim alın, hem şehri keşfedin. Hem de Odessa Osmanlı eserleri sizi büyülesin.  Bu güzel şehirde, başta Ukrayna Halkı olmak üzere, Rusya ve birçok ülkeden insanlar, yaşıtlarınızla buluşma şansını da yakalayacaksınız. Konaklama konusunu da dert etmemelisiniz. Birçok öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ayrıca, kiralık daireler, pansiyonlar da sizleri beklemektedir. Otel seçeneği de var ve geçici bir konaklama için otelleri de tercih edebilirsiniz. Hepsi de temiz otellerdir. Konaklama ücretlerinin, genel anlamda yaşam giderlerinde olduğu gibi ekonomik olduğunu belirtelim.

 

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes