Ukrayna Odessa Denizcilik Üniversitesi Yurt Olanakları

Ukrayna Odessa Denizcilik Üniversitesi Yurt Olanakları

Ukrayna Odessa Denizcilik Üniversitesi Yurt Olanakları, Odessa Denizcilik Üniversitesi, 1930 yılından itibaren çok sayıda Ukraynalı ve yabancı öğrenciye...

Odessa Denizcilik Üniversitesi, 1930 yılından itibaren çok sayıda Ukraynalı ve yabancı öğrenciye eğitim vermektedir. 421 akademik personeliyle eğitim veren üniversitenin 55 tane profesörü bulunmaktadır. Son derece başarılı bir eğitim ve öğretim sistemine sahip olan Odessa Denizcilik Üniversitesi içinde 4 bloklu bir kampus bulunmaktadır. Ukrayna’nın olduğu kadar Doğu Avrupa ve dünyanın da önemli ve saygın üniversitelerinden biri olması nedeniyle çok uluslu bir öğrenci kitlesi vardır. Bu nedenle yurt dışından gelen pek çok öğrenciye yurt hizmeti de verilmektedir.

Odessa Denizcilik Ünversitesi’ndeki yurt olanaklarına gelince, kampus içinde bulunan ve son derece konforlu ve teknolojik özelliklere sahip olan yurtlarda sabah öğlen ve akşam yemekleri çıkmaktadır. Aylık olarak ise 40 dolar gibi son derece ucuz bir rakama konaklama şansı vardır. Özellikle yurt dışından gelen ve öğrenim ücretlerini düşük tutmak isteyen öğrenciler için 40 dolar inanılmaz uygun bir rakamdır. Pek çok üniversitenin yurt hizmeti bulunmaması göz önüne alınınca ve yine şok sayıda yurt seçeneklerinin de oldukça pahalı olduğunu düşünürsek 40 dolar gibi bir rakamla konaklama şansı bulan öğrenciler son derece avantajlı bir konaklama şansına da sahiptir.

Odessa Denizcilik Üniversitesi kampüsünde yurtlar dışında öğrencilerin çok sayıda sosyal tesise de sahip olması büyük şanstır. Olimpik bir yüzme havuzu bulunan üniversitede, öğrenciler yurtlarında çıkıp yüzmeye gidebilirler. Ayrıca, yurtta yemek yemek istemeyenler için yine kampüsün içinde bulunan 1000 kişi kapasiteli büyük bir yemekhane de hizmet vermektedir. Son derece lezzetli yemeklerin olduğu yemekhane ücretleri de son derece komik rakamlardır.

Yine kampus içinde bulunan ve teknolojik olarak en üst seviyede donatılmış olan spor kompleksi de yurtta kalan öğrenciler için bulunmaz bir nimettir. Pek çok öğrenci günün yorgunluğunu havuzda yüzerek ya da spor yaparak atabilmektedir. Kampus içindeki kafelerse öğrencilerin buluşma mekanlarından biridir. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle yapılan toplantılar, söyleşiler ve sohbetler için çok uygun olan ve konforlu modern tesisler olan kafeler de yurtta kalan öğrenciler için önemli bir alternatiftir.

Ayda 40 dolar gibi bir rakamla yurtta kalmak ve çok konforlu odalarda yaşamak öğrenciler için önemli bir fırsattır. Bu kadar ucuz ve kaliteli bir yurt imkanı sunan Odessa Denizcilik Üniversitesi, eğitimde ISO 9001 – 2000 kalite güvence sertifikası almasının hakkını vermektedir. Öğrencilerin eğitim kaliteleri kadar barınma, ve sosyal yaşam haklarında da yüksek bir kalite hizmeti sunan üniversite ismini dünya çapında duyurmaya devam etmektedir.

Yurtta kalan öğrencilerin çamaşır sorunu da kampus içinde bulunan çamaşırhaneler tarafından giderilmektedir. Bu da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Öğrenci kulüplerinin ve çok sayıda etkinliğin bulunduğu üniversitenin kampüsünde kalan öğrenciler pek çok aktivite içinde bulunmaktadır. Kampüste 24 saat bir güvenlik söz konusudur ve öğrencilerin oluşabilecek herhangi bir acil sağlık sıkıntılarında hizmet veren bir hastane de hizmette bulunmaktadır. Son derece önemli olan sağlık hizmetleri yurtta kalan öğrencilerin başka bir yerde konaklamak istemeyecekleri kadar önemli bir hizmettir.

Pek çok tiyatro, sinema ve gezi etkinliklerinin de bulunduğu ve aynı zamanda konferans ve seminerlerin de yapıldığı Odessa Denizcilik Üniversitesi’nde okumak için LGS ya da LYS derdi diye bir şey söz konusu değil. İstediğiniz bölümde okumak artık hayal değil. Yalnızca lise diplomanızla başvuru yapabileceğiniz ve Rusça öğrenebileceğiniz Odessa Denizcilik Üniversitesi hayal ettiğiniz gibi bir gelecek sunuyor. Prestijli diploması sayesinde hem Ukrayna’da hem Avrupa’da hem de dünyanın pek çok ülkesinde iş bulma şansınız çok yüksek olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!