Odessa Denizcilik Üniversitesi Kampüste Hayat

Odessa Denizcilik Üniversitesi Kampüste Hayat

Odessa Denizcilik Üniversitesi 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın bir liman kenti olan Odessa’da bulunmaktadır. Odessa aynı zamanda Karadeniz’in de en önemli limanlarından biridir ve üniversitenin verdiği denizcilik eğitimlerinde büyük bir katkısı ve önemi bulunmaktadır. 1930’da ilk olarak Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü olarak kurulan üniversite, daha sonra 1994 yılında Odessa Denizcilik Üniversitesi adını almıştır.

Köklü bir eğitim ve öğretim hayatı olan ve modern bir vizyona sahip olan üniversite Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Odessa Denizcilik Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen öğrencileri muhteşem bir kampus hayatı beklemekte. 4 yıllık lisans eğitimi veren ve eğitim dili Rusça olan Odessa Denizcilik Üniversitesi’nin 1 yıl süren hazırlık bölümünde dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda yabancı öğrenci ders almaktadır. Bu da üniversitedeki sosyal yaşamın renklenmesinde büyük bir faktördür.

Hepsi farlı kültürlerden bir araya gelen son derece yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı üniversitede 421 akademik personel görev yapmaktadır. 55 tane de profesöre sahip olan üniversitenin sosyal hayatı a öğrencilerin eğitim kalitesiyle baş başa gitmektedir.

Öğrenciler üniversite içinde akademik personelden kopuk olmayan bir eğitim öğretim hayatı sürdürürler. Son derece renkli bir ortama sahip olan kampüste öğrencilerin her türlü ihtiyacı düşünülerek hazırlanmış çok sayıda tesis bulunmaktadır. Odessa Denizcilik Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu imkanlar arasında olimpik yüzme havuzu ve 1000 kişi kapasiteli dev bir yemekhane de bulunuyor.

Ukrayna’da olduğu kadar yurt dışında da pek çok öğrencinin okumak için can attığı Odessa Denizcilik Üniversitesi, parmakla gösterilen yüksek öğrenim kurumları arasında yer alıyor. Odessa’da okuyan öğrenciler için dünyanın pek çok yerinden gelen ve farklı kültürlerde farklı diller konuşan öğrencilerle birlikte eğitim almak son derece keyifli ve unutulmayacak anıları da beraberinde yaşatıyor. Üniversiteler yalnızca bilim yuvaları değil aynı zamanda sosyal olarak da öğrencilerin gelişimlerini destekleyecek ve onlara yeni ufuklar katacak önemli merkezlerdir. Odessa Denizcilik Üniversitesi de bu anlamda öğrencilerin kampus hayatlarında doyumsuz ve eğlenceli zamanlar geçirebilecekleri ve ders streslerini atabilecekleri önemli yerleşkelerdir.

Herhangi bir sınav zorunluluğu olmadan Odessa Denizcilik Üniversitesi’nde okumak istediği bölümü seçen öğrencilerin şansı üniversitenin sunduğu olanaklarla da bir eğitim şölenine dönüşüyor. Son derece gelişmiş ve üst düzey teknolojilerle donatılmış sosyal tesisler öğrencilerin hizmetine sunulmuş ve çok sayıda olanak içermektedir. Kampus içerisinde bulunan kafeteryaları 24 saat boyunca kullanabilen öğrenciler aynı zamanda pek çok ihtiyaçlarını da kampusten çıkmadan karşılayabilmektedirler.

Odessa Denizcilik Üniversitesi’nde çok sayıda festival düzenlenmektedir. Aynı zamanda konserler ve çeşitli organizasyonlar da öğrencilerin sosyal hayatına renk katıyor. Yine üniversite toplulukları ve öğrenci komitelerinin düzenlediği pek çok etkinlik öğrenciler için nefes alabilecekleri renkli zamanlar anlamına geliyor. Büyük bir zenginlik içeren faaliyetler içinde çok çılgın olanları da mevcut. Öte yandan kampus içinde bulunan spor salonları ve spor tesisleri de pek çok spor müsabakalarına ya da spor turnuvalarına ev sahipliği yapıyor ve bu tip etkinlikler özellikle öğrencilerin kaynaşması bakımından büyük önem taşıyor.

Çok sayıda Türk öğrencinin de eğitim aldığı Odessa Denizcilik Üniversitesi’nde siz de kendinize ve geleceğinize yatırım yapmak için istediğiniz bölümde okuma şansını elde edebilirsiniz. Üstelik LGS ya da LYS derdi olmadan ve Rusça öğrenerek mezun olabilirsiniz. Yurt dışından gelen öğrenciler için kampüste konforlu yurt seçenekleri de olan üniversitede uygulanan Erasmus öğrenci değişim programıyla Avrupa’ya açılabilir ve kariyeriniz için yeni ufuklar keşfedebilir, dilinizi geliştirebilir ve hayalinizdeki gibi bir eğitime kavuşabilirsiniz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes