İzin Verin Bu Masalsı Şehir Sizi Kucaklasın

İzin Verin Bu Masalsı Şehir Sizi Kucaklasın

İzin Verin Bu Masalsı Şehir Sizi Kucaklasın, Odessa, Karadeniz’in incisi olarak tanımlanan bir limandır. Asya’yı ve Doğu Avrupa’yı Akdeniz’e bağlayan bir...

Odessa, Karadeniz’in incisi olarak tanımlanan bir limandır. Asya’yı ve Doğu Avrupa’yı Akdeniz’e bağlayan bir körü görevi görmesi onu yüzyıllardır çok değerli yapmıştır. Ukrayna’nın güneybatısında yer alan Odessa coğrafi konumu ve tarihi eserleri bakımından mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Önemli bir liman kenti oluşu onun kozmopolit yapısını daha da arttırmıştır. Odessa, üç merkezi ile çok meşhurdur: Primorski Bulvarı, Catherina Meydanı ve Deribasovskaya Caddesi. Özellikle Deribasovskaya Caddesi, tarihi opera binası ve Potemkin Merdivenleri ile mükemmel bir şehir dokusuna sahiptir.

Odessa tarihi eserlerini yoğun olarak bu bölgede görebilirsiniz. Bölgede bulunan çok sayıda mağaza da oldukça ilgi çekmektedir. Şehir içi ulaşımda ise tramvay ve otobüs kullanılır. Ulaşımın ucuz oluşu da bizi bu şehre ve ülkeye çeken en önemli unsurlardan birisidir. Sadece ulaşım açısından değil, Odessa’da hayat çok ucuzdur. Tam bir öğrenci şehri olarak nitelendirilir. Bu yüzden Odessa coğrafi konumu ve tarihi eserleri ile öne çıkması sebebi ile de bir öğrencinin kendisini geliştirebileceği, kolayca ulaşım sağlayabileceği en güzel dünya şehirlerinden biridir. Önemli isimler çıkarmış bu üniversitelerden birinde okuma fırsatını kaçırmamalısınız. Eğitim herkes için çok önemli. Siz daha farklı olun ve Odessa’ya yönelin.

Hem Eğitim Hem Kültür Açısından Mükemmel Seçim

Odessa’daki üniversiteler dünya sıralamasındaki yerlerini almışlardır. Potansiyelleri ve gittikçe artan seviyeleri ile dünyadaki tüm öğrencilerin gözde üniversite seçimleri arasında yer alırlar. Eğitim ve araştırma açısından tercih edilme oranları artmaktadır. Her köşesi tarih ve sanat kokan bu şehri tercih etmemeniz için hiçbir neden yok. Attığınız her adımda yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bu şehir, size birçok imkan sunmaktadır. Odessa tarihi eserleri şehrin içinde bölgelere dağılmış bir biçimde yer alırlar. Bu da size birçok avantaj sağlar. Odessa Opera ve Balesi ise çok uygun fiyatlara en güzel opera ve baleleri izleyebileceğiniz muazzam imkanlar sunar. Bu opera binası oldukça meşhurdur ve birçok kartpostalda görebilirsiniz.

“Odessa Anne” Olarak Anılması Boşuna Değil

Sizi her zaman hem kültürü ile hem sıcaklığı ile karşılayan bu şehirde asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Zengin kültürü sizi kendi içine çekecek ve üniversiteden edindiğiniz farklı ülkelerden arkadaşlarınız ile uzun yıllar sürecek dostluklar kuracaksınız. Üniversitelerin en önemli özellikleri verdikleri eğitimin yanı sıra sizi sosyal açıdan geliştirip, iş dünyasına hazırlamaktır. Siz Odessa’da zengin kültürel yapısı ve insanları ile bunu zaten yakalayacaksınız.

Hem gezip görerek hem de dünya çapında bir eğitim alarak başarılı bir yaşamın kapılarını aralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizin bu önemli kararınızda ve hayatınızın en güzel yıllarında yanınızda olacağız. Bize ulaşarak güzel şehir Odessa’nın tadını çıkarmak ve aynı zamanda ideal eğitimi almak için yeterli bilgiye ve yardıma kolayca sahip olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!