Farklı Kültürlerin ve Dinlerin Huzur İçinde Yaşadığı Şehir

Farklı Kültürlerin ve Dinlerin Huzur İçinde Yaşadığı Şehir

Benzersiz muhteşem bir atmosfere sahip farklı kültürlerin ve dinlerin huzur içinde yaşadığı şehir Odessa sokaklarında gezerken tarihi güzellikleri keşfetmeye doyamayacaksınız.

Farklı Kültürlerin ve Dinlerin Huzur İçinde Yaşadığı Şehir

Tarihi Antikçağ’a kadar dayanan bir şehir olan Odessa dini ve kültürel yapılarıyla dikkat çekiyor. Çokkültürlü yapısıyla bilinen Odessa’nın tarihi güzellikler her yıl binlerce turistin ilgisini çekmekte. Bölgenin en yaşanılası kentlerinden biri olan Odessa’nın aynı zamanda hoşgörülü yapısıyla da dikkat çektiğini görebiliriz. Ukrayna’daki eğitim fırsatlarından yararlanarak bu güzel kentte yerinizi alabilirsiniz.

Yüzlerce Yıldır Bozulmamış Kozmopolit Bir Kent

Kentteki en eski yerleşimin bir Yunan kolonisine dayandığı biliniyor. Fakat burayı bir şehir hâline getiren Türkler olmuş. Uzun süre Kırım Tatar egemenliğinde olan şehir 1500’lü yıllarda Osmanlı tarafından alınmış. Osmanlı-Rus harbinden sonra Rusya’nın egemenliğine girmiş olsa da, Türk ve Tatar kültürünün izlerini Odessa dini yapısında ve mimarisinde görmek mümkün.

Şehirde yüzlerce yıldır Müslüman Türkler ve Tatarlar yaşıyor. Kent içindeki bazı mahallelerde ve kırsalda yaşayan Müslümanların Odessa’da camileri ve vakıfları var. Ayrıca Arap asıllı öğrenciler ve göçmenler de burada kendi camilerine sahipler. Odessa’da yaşayan müslümanlar herhangi bir baskı veya ayrımcılık görmeden ibadetlerini yerine getirebiliyorlar.

Odessa’da hakim olan din Ortodoks Hristiyanlıktır. Bunun dışında Yunan Katolikler ve Müslümanlar da Odessa dini yapısında önemli bir yere sahipler. Şehrin resmi dini Ortodoksluk olmakla birlikte, gerek kentin Türk-İslam geçmişi gerekse birçok kültürün bir arada yaşaması Avrupa’nın birçok yerinde görülen ırkçılığın burada görülmesini engelliyor. Bu yüzden Odessa dini ve ulusu ne olursa olsun birçok kişinin özgürce yaşayabildiği bir kent olarak kabul edilmekte.

Ayrımcılığın Hiç Uğramadığı Bir Şehir

İslam, Odessa’da göçmen bir kültür değil. Kentin tarihinde önemli bir yere sahip. Örneğin Kuzey ülkelerinde yaşayan Müslümanlar hacca gitmek için yüzyıllar boyunca Odessa limanını kullanmışlar. Eski ismi Hacıbey olan Odessa dini çeşitliliği yüzyıllar boyunca korumayı başarmış.

Bu durum Odessa’yı herkesin güvenle yaşayabileceği bir kent hâline getiriyor. Ukrayna’nın yabancı öğrenciler için büyük olanaklar sunduğunu düşününce, Odessa’da eğitim görmeyi ve yaşamayı herkesin değerlendirmesi gerekiyor. Bu kentte refah dolu bir hayat sürebilir ve iyi bir eğitim alarak hiçbir ekonomik sıkıntı yaşamadan hayatınızı geçirebilirsiniz.

Yabancı öğrenciler, Ukrayna’nın her yerinde olduğu gibi Odessa’da da Ukrayna vatandaşlarıyla hemen hemen eşit haklara sahipler. Birçok yabancı öğrencinin olduğu Odessa dini ve milleti ayırt edilmeksizin iyi eğitim almış yabancı öğrencilere istihdam olanağı sunuyor. Liman, sanayi ve turizm kuruluşları başta olmak üzere birçok iş imkânının olduğu Odessa’da bir önlisans ya da lisans programını bitirerek kendinize iyi bir kariyer çizebilirsiniz.

Ukrayna’daki eğitim kurumlarıyla ve resmi kurumlarla sürekli irtibat hâlinde olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Ukrayna’da okumak isteyen Türk vatandaşları için danışmanlık hizmeti sağlıyor. Ukrayna’da okumak birçok ülkeye göre daha kolay olduğu gibi, iyi bir yaşama sahip olma şansı sunmakta. Ukrayna’nın göz kamaştıran kenti Odessa’da eğitim almak ve iyi bir yaşam sürmek için Eurostar’ın danışmanlık hizmetine güvenebilirsiniz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!